Zostać legendą zaraz po narodzinach, to dopiero sztuka! Tak stało się w 2011 roku z Mont Blanc Legend – zapachem dla mężczyzn, który wykreował wielki „nos” Olivier Pescheux. W zeszłym roku „ojciec” tego zapachu stworzył jego wzmocnioną wersję i okres ostatniej jesieni można ogłosić czasem narodzin Legend Intense Mont Blanc.

Jak zapachnie mężczyzna, który zdecyduje się na używanie tej kompozycji? W kolejnych sekwencjach będzie on: słodki, owocowy, aromatyczny, gorąco korzenny i drzewny. Po rozbiciu poszczególnych nut na czynniki pierwsze wyczuwa się aromaty zdecydowane: bergamotki, kardamonu, drewna pieprzowca, słodkiego jaśminu, białego cedru, oraz smakowicie owocowe zapachy czerwonych jabłek, soczystych ananasów, bursztynu i nasion fasoli tonka, a wszystko spowite mgiełką mchu. Brzmi na tyle zachęcająco, że zapewne mało kto będzie umiał się oprzeć tej woni.

Ci, którzy już wypróbowali Legend Intense, zwracają uwagę na wyjątkowo trwałe nuty ananasa i jabłek. Zapach jest zatem słodki, ale zmysłowo ostrzejszy od poprzedniego. W sam raz na owocowe pory roku, czyli lato i jesień.

Legend Intense Mont Blanc można kupić jako wodę toaletową w butelkach o pojemności 30, 50 i 100 ml. Ta największa kosztuje ok. 330 zł.