10 najdroższych kotów świata

Kot został udomowiony około 9500 lat temu, a obecnie są one najpopularniejszymi zwierzętami domowymi na świecie. Czasami jednak wymarzona miłość, w postaci rasowego kota, może Nas sporo kosztować.

10. Egipski Mau: 1700zł – 5000zł

Koty rasy Egipski Mau są bardzo żywotnym zwierzęciem. Są one bardzo chętne do zabawy oraz odważne w swoich poczynaniach, nie znoszą natomiast nudy. Tego kota można porównać do typu psa – chętnie przebywa z ludźmi I uwielbia, kiedy człowiek poświęca mu dużo uwagi.

9. Maine Coon: 2000zł – 5000zł

Koty rasy Maine Coon są największą ze wszystkich ras kotów. Są one bardzo silne, muskularne ciało oraz solidne nogi. Ich głowa ma kanciasty pysk oraz duże uszy, które są rozstawione szeroko I wysoko, natomiast sierść jest bardzo długa I gęsta, składa się z podszerstka pokrytego pokaźnym, lśniącym, a także wodoodpornym włosem.

8. LaPerm: 680zł – 6800zł

LaPerm jest amerykańską rasą kotów, która posiada kręconą sierść. Jego głowa jest w kształcie lekko zaokrąglonego klina, a uszy od wewnątrz porośnięte są kręconym futrem. Podszerstek kota rasy LaPerm jest dosyć obfity, jednakże różni się on w zależności od tego, czy kot jest krótko- lub półdługowłosy. Sama jego okrywa włosowa jest bardzo delikatna w dotyku.

7. Rosyjski niebieski: 1300zł – 6800zł

Kot tej rasy jest średniej wielkości, o smukłej, pełnej gracji posturze oraz długich, bardzo szczupłych nogach. Jego głowa jest w kształcie klina, a jego poduszeczki, uszy oraz wąsy są okazałe. Posiada bardzo żywe, zielone oczy, które są szeroko rozstawione, a ich kształt przypomina migdały. Futro kota rosyjskiego niebieskiego jest podwójne, posiada także bardzo gęsty podszerstek. W dotyku natomiast jest bardzo delikatne, miękkie I krótkie.

6. Serengeti: 2000zł – 6800zł

Rasa kotów Serengeti została uznana jako odrębna rasa tylko przez TICA w 2002 roku. Jest to stosunkowo nowa rasa kotów, która powstała przez wielokrotne krzyżowanie domowego kota bengalskiego z kotem orientalnym krótkowłosym.

5. Bengalski: 3300zł – 13 000zł

Kot bengalski jest dużym, smukłym, a bardzo umięśnionym kotem, z grubym, opuszczonym dosyć nisko ogonem. Jego dziki wygląd wzmacnia charakterystyczna, gruba I bogata cętkowana lub marmurkowa sierść. Głowa kota bengalskiego jest szeroka, uszy są małe, posiada także wyraźne poduszeczki wąsów oraz oczy z czarną obwódką, w migdałowym kształcie.

4. Khao Manee: 23 000zł – 37 000zł

Inaczej nazywany jest kotem o diamentowych oczach. Jest to kompletnie białego umaszczenia kot, niezwykle gibkie oraz muskularne, z krótką, gładką, ale przylegającą do skóry, sierścią. Natomiast ich uszy są średnie lub duże, a nos jest o prostej, ale łagodnej linii – podobnie jak u kotów orientalnych.

3. Chausie: 27 000zł – 33 000zł

Koty tej rasy są średnie lub duże, mają podłużne, prostokątne ciało, które jest o średnim kośćcu oraz silnej – chociaż niewyrazistej – muskulaturze. Poprzez swoje mocne tylne kończyny potrafią wysoko skakać, a także wspaniale biegać. Natomiast jego ogon jest stosunkowo gruby – proporcjonalnie jest on o ¼ krótszy od przeciętnej długości kociego ogona.

2. Kot savannah: 13 000zł – 74 000zł

Koty tej rasy posiadają mocno oznaczone cechy dzikich przodków – zarówno wyglądem oraz zachowaniem. Są wyjątkowo aktywnymi kotami, w związku z tym nie potrafią usiedzieć dłuższej chwili w jednym miejscu, a także uwielbiają wszelkie zabawy oraz spacery – także w wodzie.

1. Ashera: 74 000zł – 338 000zł

Jest to rasa hybrydowa, która oficjalnie została stworzona przez firmę Lifestyle Pets. Sprzedawana została jako jedna z najdroższych kocich ras, natomiast obecnie nie jest już dostępna. Jej charakter był nastawiony na człowieka, Są to koty bardzo aktywne, wymagające dużo ruchu, uwagi, aktywności oraz zainteresowaia ze strony człowieka, a przy tym są bardzo społeczne.