10 najdroższych perfum świata

Zapach perfum towarzyszy nam na co dzień. Lubimy ładnie pachnieć, nawet jeśli zakup perfum to niejednokrotnie spory wydatek. W tym rankingu znajdziesz 10 najdroższych perfum świata i dowiesz się, co czyni je wyjątkowymi.

Clive Chrisitan No.1 Imperial Majestry

Ok. 1330 zł za 1 ml perfum dla kobiet? Skąd taka cena? W tym przypadku znacznie więcej płacimy za ekskluzywne opakowanie niż za sam zapach. Flakonik zawierający 500 ml wykonano z francuskiego kryształu Baccarat, natomiast na „kołnierzyku” znajduje się osiemnastokaratowe złoto. Ten drogi pojemnik spoczywa w hebanowym pudełeczku ozdobionym srebrem i złotem oraz na aksamicie. Główne nuty zapachowe tych perfum to limonka, róża, jaśmin oraz taitańska wanilia. Dotychczas wykonano 10 takich flaszeczek, z których tylko 3 zostały wykupione. Czy ktokolwiek ich użył? Tego nie wiadomo.

Baccarat Les Larmes Sacrees de Thebes

1 ml za 735 zł to ciągle dość spora cena. Perfumy znajdują się w kryształowym flakoniku o kształcie piramidy. Główne nuty zapachowe to kadzidło i mirra, w domyśle perfum ten ma się kojarzyć ze starożytnym Środkowym Wschodem.

Clive Crisian No.1

Tańsza wersja wersji Imperial Majesty jest dostępna w regularnej sprzedaży. Co rok sprzedawanych jest 1000 sztuk, w dodatku aby kupić 30 ml perfum za 17 500 zł trzeba się wpisać na listę oczekujących. Firma oferuje też flakonik 50 ml o nieco mniejszym stężeniu perfum w cenie ok. 2800 zł, czyli wystarczy nie jeść i nie pić przez miesiąc, by zakupić takie perfumy.

Hermes 24 Faubourg

Czwartym najdroższym zapachem świata może się pochwalić francuski dom mody Hermes Intenational. Mają bardzo zmysłowy zapach dzięki zastosowaniu drzewa sandałowego, kwiatu jaśminu i irysa. Za 160 zł kupimy 1 ml perfum, o ile uda się nam go dostać, ponieważ zostało wyprodukowanych tylko 1000 sztuk.

Caron Piovre

Zapach przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Przeniosą nad do orientalnych klimatów. W kompozycji zapachowej wyczujemy aromat goździków, cedru, drzewa sandałowego, a także pieprzu. Oczywiście, jak przystało na luksusowe perfumy, flakonik jest wykonany z czystego kryształu.

Jean Patou Joy

Ten perfum został wybrany przez Fragrance Foundation( Fundację Zapachów) zapachem roku, wyprzedzając inne popularne perfumy. Pachnie kwiatami, do wytworzenia 17 ml perfumu trzeba 336 roż i 10 000 kwiatów jaśminu, nic więc dziwnego, że perfumy kosztują, ok. 86 zł za 1 ml.

JAR Bolt of Lightingo

Twórca utrzymuje skład zapachu w tajemnicy, jednak znawcy podejrzewają, że znajdują się w nim czerwone jagody, gałązki i świeże liście.

Annick Goutal Eau d’Hadrien

Zapach skomponowała francuska modelka i pianistka Annick Goutal. Główne nuty, jakie zawiera, to zapachy owoców cytrusowych, cytryny sycylijskiej, grejfruty i cyprusy. 1 ml kosztuje ok. 48 zł, więc cena nie zwala z nóg. Wiele pań bardzo go lubi, ponieważ zapach przywołuje atmosferę ciepłego lata, dodaje energii i kobiecości.

Shalini

Limitowana edycja flakonu przypomina kształtem motyle skrzydło, zapach przywodzi na myśl zapach tuberozy. Co więcej, zapach długo utrzymuje się na ciele. Kosztuje 44 zł za 1 ml.

Chanel No.5

Zapach ten zajął wprawdzie ostatnie miejsce w tym rankingu, ale jeśli tworzyć listę według popularności, z pewnością stanąłby na podium. Zapach stworzył Ernest Beaux w 1921 roku, jednak co kilkanaście lat sam flakonik oraz proporcje zapachowe są zmieniane. W skład wchodzi jaśmin, irys, róża stulisna, wanilia i ambra.