10 najdroższych rowerów świata

Ludzie chętnie wybierają przemieszczanie się za pomocą roweru. Nic dziwnego, ten środek transportu świetnie sprawdza się w mieście i często dojedziemy nim do celu szybciej niż autobusem. Niektórym nie wystarcza zwykły rower, dla bogatszych miłośników jazdy powstały modele, które robią wrażenie.
Poznaj 10 najdroższych odnalezionych rowerów świata.

Najdroższy rower na świecie

Najdroższy rower na świecie to Gold Extrime Mountain Bike. Z pewnością rzuca się oczy, ponieważ jest pokryty 24-karatowym złotem. Rower ozdobiony jest wykonanym z diamentów i szafirów logiem firmy The House od Solid, z kolei siodełko i uchwyty pokryte są brązową skórą aligatora. Siedzenie również jest bardzo wygodne. Można się nim wybrać na krótką wycieczkę, chociaż ten rower to bardziej dzieło sztuki niż środek transportu. Został ręcznie wykonany z drogich materiałów, nic więc dziwnego, że kosztuje 0,5 mln dolarów.

Trek Buterfly Madone

Kupno roweru firmy Madone już samo w sobie stanowi spory wydatek. Kolarze jednak zdają sobie sprawę, że dobra jakość ma swoją cenę. Specjalnie dla Lance’a Armstronga Madone powstał nietypowy środek transportu. Projektant Damien Hirst w tworzeniu tego modelu zainspirował się wyglądem motyli, a także ich skrzydłami, wykorzystał je do zdobienia roweru.
Stworzono go dla znanego kolarza, Lance’a Armstronga, który wykorzystał go w czasie Tour de France w 2009 roku. Został sprzedany za 0,5 mln dolarów, aby wesprzeć organizację wspierającą osoby chorujące na raka.

Trek Yashimoto Nara

Dzięki ramie zbudowanej w włókna węglowego, rower jest lekki i bardzo szybki. Stworzono go w z myślą o wyścigach kolarskich. Cena wynosi aż 200 tys. dolarów.

Kaws- Trek Madone

Czwarty na liście najdroższych rowerów świata zwraca na siebie uwagę ze względu na ciekawy żółto-czarny design. Ponadto jednoślad na kołach ma zębate wzorki. Jazda na nim jest przyjemna. Model kosztuje 160 tysięcy dolarów.

Auramania Crystal Edition Gold Bike

Kolejny model również w wersji „na bogato”. Rama z 24-karatowego złota ozdobiona szlachetnymi kryształami robi wrażenie. Model jest zarówno prosty, jak i elegancki. Na świecie jest tylko 10 takich rowerów, model wart jest 75 tysięcy dolarów. Wprawdzie w założeniu rower nie powinien łatwo ulec uszkodzeniu, jednak producenci oferują 10-letnią gwarancję.

Trek Madone 7

Rower ten pozwala na szybką i komfortową jazdę. Jest lekki, opływowy, wyposażony w koła z włókna węglowego oraz mocne hamulce tarczowe. Takie cudo kosztuje 75 tysięcy dolarów.

Chrome Hearts Cervelo Mountain Bike

Rower ten wyprodukowała amerykańska marka Chrome Hearts, specjalnością firmy jest chromowanie na zamówienie. Rower Cervelo sprawdzi się na trasach wyścigowych czy triathlonach. Został wykonany min. ze skóry i metali szlachetnych. Cena wynosi 60 tysięcy dolarów. Tańszą wersję, bez metali szlachetnych i chromowanych grafik można kupić już za 6 tysięcy.

Montante Luxury Gold Collection

Ramę zdobią kryształy Svarovskiego oraz złoto. Jazda nim jest bardzo wygodna ze względu na siodełko wykonane ze skóry węża i poduszkę. Wart 46 tysięcy dolarów.

Litespeed Blade

Litespped to firma amerykańska, która słynie z produkcji ram tytanowych. Minimalistyczna brama modelu Blade pozwala jeździć na trasach pagórkowatych i trudnych, przez co rower idealnie nadaje się do tras triathlonowych. Kosztuje ponad 40 tysięcy.

Phanuel Krencker’s Bicyklettes de Luxe

Został zaprojektowany na 7 edycję North American Handmade Bicycle show. To dość oryginalny projekt, ponieważ Phanual Krencker użył niestandardowych części, chromu, włókna węglowego oraz lustrzanych części. Jest dostępny w cenie 34 tysięcy na zamówienie klienta.