10 najdroższych telefonów świata

Obecnie telefony nie służą nam wyłącznie do kontaktu z bliskimi. Oprócz dzwonienia i pisania wiadomości, nasze smartfony spełniają o wiele więcej funkcji. Ludzie pragną coraz nowszych i nowocześniejszych gadżetów, a producenci wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom. Poznaj 10 najdroższych telefonów świata.

Najdroższy telefon na świecie

Posiadaczem najdroższego telefonu na świecie jest jeden z mieszkańców Hong Kongu, nie znamy jego nazwiska. IPhone 5 Black Diamond powstał na specjalne życzenie klienta. Stworzył go Stuart Hughes, znany z produkcji gadżetów dla miliarderów. Prace nad modelem trwały 9 tygodni, co nie jest długim czasem, zważywszy na wartość urządzenia. Zaimplementowane płytki szafirowe gwarantują wytrzymałość telefonu. Ponadto jest pokryty 26- karatowym złotem. Produkt został sprzedany za 15 milionów dolarów.

Diamon Rose, iPhone

Autorem projektu również jest Stuar Hughes. Obudowa z różowego diamentu oraz klasyczne białe kamienie i platyna niewątpliwie dodają uroku urządzeniu. Cena tego modelu wynosi 8 milionów dolarów.

iPhone 3GS Spreme Goldstriker

Istnieje tylko jeden egzemplarz tego iPhona, wart 3,2 miliony dolarów. Cechą charakterystyczną jest obecność 22-karatowego złota oraz diamentów. Przycisk „home” to wielki, 7,1 karatowy diament. Sam iPhone został sprzedany w walizeczce w 7-kilowej sztabki złota.

iPhone 3G Kings Button

Kolejny produkt firmy Apple zawiera 18 karatów żółtego, białego i różowego złota. W miejscu przycisku home znajduje się duży diament.

GoldVish Le Million

Urządzenie kosztuje 1,3 miliona dolarów i jest własnością pewnego rosyjskiego biznesmena. W 2007 roku był najdroższym telefonem na świecie i trafił do Księgi Rekordów Guinessa. Obecnie zajmuje piąte miejsce w rankingu. Telefon stworzono z 18-karatowego złota i 20-karatowych diamentów. W przeciwieństwie do droższych modeli, diamenty mają minimalne wady, dostrzegalne pod mikroskopem.

Diamond Crypto Smart Phone

Telefon z klawiaturą, ale za to 18 karatowym złotem i diamentami. Logo firmy Ancort wykonano z czerwonego złota. Sam jubiler, Peter Aloisson wytwarza wyjątkowe telefony zdobione metalami i kamieniami szlachetnymi, głównie dla rosyjskich bogaczy czy innych zamożnych osób. Co roku na rynek trafiają około 3-4 modele kosztujące co najmniej kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Gresso Luxor Las Vegas Jackpot

Telefon wykonano z czystego złota, czarnych diamentów i dwustuletniego, amerykańskiego hebanu, co nadaje mu unikatowego wyglądu. Kosztuje milion dolarów.

Veru Signature Cobra

Ten sprzęt wygląda dość specyficznie. Na obudowie znajdują się dwa, fioletowe węże, ozdobione diamentami, szmaragdami i rubinami. Sam wyświetlacz ma 2 calową przekątną, a obsługa nie robi wrażenia na przeciętnym użytkowniku. Mimo to model kosztuje 310 tysięcy dolarów. Co zdecydowało o tak wysokiej cenie modelu? Całość została złożona ręcznie, cenę podbija także duża zawartość rubinów. Zamówiony telefon firma dostarcza helikopterem.

Sony Ericsson Black Diamond

Limitowana wersja Sony Ericssona zaprojektowana przez Garen Johna to niezwykłe urządzenie. Obudowa składa się z czarnych diamentów, tytanu i piliwęglanu, a wykończenie błyszczy.

iPhone Princess Plus

Specjalny model iPhona, Princess Pull ozdobiony jest 180 brylantami i 18-karatowym, białym złotem. Swoją nazwę zawdzięcza sposobowi szlifowi diamentów „princess cut”. Koszt telefonu wynosi 176 tysięcy dolarów. Przez wiele lat był najdroższym telefonem na świecie.