10 najdroższych zabawek świata

Zabawki. Nieodłączna część dzieciństwa. Za zabawkę uznaje się nawet patyk w kształcie pistoletu – wystarczy jeszcze odrobina wyobraźni i już mali chłopcy zaczynają bawić się w gangsterów i policjantów. Jedna piłka do nogi stanowi zabawkę, która na wiele godzin jest w stanie skupić na sobie uwagę dzieci i dostarczyć im nie tylko rozrywki, ale też dawkę ruchu i możliwość dotlenienia. Czy jednak na wszystkie zabawki stać dorosłych? Istnieją bowiem takie, o których można jedynie pomarzyć po spojrzeniu na metkę z ceną.

Zabawki nie do zabawy

Choć nie takie jest ich przeznaczenie, są zabawki, które jedynie ładnie wyglądają, ale zamiast trafić w dziecięce ręce, powinny raczej znaleźć się w gablotce, bowiem takie są cenne. Przypominają inne zabawki, ale jest coś, co je wyróżnia – wykonanie i materiały, z których powstały. W tym przypadku lepiej trzymać je z dala od dziecięcych dłoni, które mogłyby je zniszczyć.

Poniżej zaprezentowano 10 najdroższych zabawek świata, wśród których znalazły się także gry planszowe.

10. Stefano Canturi Barbie („Diamentowa Barbie”)

Lalka Barbie, która ma na sobie czarną suknię wieczorową bez ramiączek i naszyjnik czoker z jednokaratowym różowym diamentem o szlifie kwadratowym. Sam ten naszyjnik wart jest 300 000 dolarów. Dochód ze sprzedaży tej lalki w 2010 roku przekazany został na badania nad rakiem piersi.
Cena: 302 500 dolarów.

9. Złoty koń na biegunach

Ten koń na biegunach został stworzony z 24-karatowego złota, by uczcić narodziny japońskiego księcia Hisahito w 2016 roku. Zabawka przechyla wagę około 26 kilogramów. Zakupiony przez Beyonce i Jaya-Z dla ich córki.
Cena: 600 000 dolarów.

8. Arcydzieło kostki Rubika

W pełni funkcjonalna zabawka wykonana z 18-karatowego złota, której każda strona jest ozdobiona 1850karatowymi drogocennymi klejnotami, w tym rubinami, szmaragdami i ametystami.
Cena: 1,5 miliona dolarów.

7. Złote Monopoly

Najbardziej kosztowna wersja znanej gry planszowej. Wykonana z 18-karatowego złota i wysadzana klejnotami. Plansza osadzana jest 165 kamieniami szlachetnymi, hotele zwieńczone szafirami, a kominy domów rubinami.
Cena: 2 miliony dolarów.

6. Steiff Louis Vitton Teddy Bear

Ten miś został wyposażony w szereg drogich akcesoriów podróżnych i bagażu Louis Vitton. Wykonany jest z prawdziwego futra i złota, ma diamentowe i szafirowe oczy
Cena: 2,1 miliona dolarów.

5. Piłka nożna Shimansky

Piłka o wadze 4,8 funta inkrustowana 3500 karatami południowoafrykańskich diamentów, w tym białych i czarnych. Stworzona dla upamiętnienia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA w 2010 roku.
Cena: 2,59 miliona dolarów.

4. Model samochodu Lamborghini Aventador

Droższy od samochodu Lamborghini model w rozmiarze 1/8 ze złotymi, diamentowymi i platynowymi felgami w reflektorach, kierownicy i siedzeniach.
Cena: 4,6 miliona dolarów.

3. Madame Alexander Eloise

Lalka z 9 karatami diamentów i drogimi akcesoriami: kryształami Swarovsky’ego, akcesoriami Katherine Baumann, futrem Oscara de la Renta, ubraniami Christiana Diora.
Cena: 5 milionów dolarów.

2. L’Oiseleur („Trener ptaków”)

Ruchoma lalka, która zyskuje życie i ruch dzięki 2340 polerowanym stalowym elementom. Działa z pomocą napędzanych sprężyną kół zębatych. Ubrana w renesansowy strój – aksamit, satyna, jedwab – ozdobiony złotem i perłami. Akcesoriami są para ptaków, flet i miecz
Cena: 6,25 miliona dolarów.

1. Astolat Dollhouse Castle

Najdroższy domek dla lalek na świecie. Szczyci się najlepszymi rzeźbami, architekturą, inżynierią i kreatywnością, posiada siłownię, basen, 29 pokoi i wiele pięter. Drogi przedmiot kolekcjonerski, który właściciele wystawiają w różnych popularnych miejscach, żeby zebrać fundusze na organizacje charytatywne dla dzieci.
Cena: 8,5 miliona dolarów.