10 najdroższych zegarków świata

Zegarek to nie tylko praktyczna ozdoba. Często świadczy także o stylu i statusie społecznym osoby, która go nosi. Przed Tobą 10 najdroższych zegarków świata.

Graff Diamonds Hallucination

Zegarek droższy niż najdroższy samochód świata? Czemu nie. Graff Diamonds Hallucination został wyceniony za 55 mln dolarów, zaprezentowany na targach w Bazylei w 2014 roku. Skąd taka zawrotna cena? Przede wszystkim na zegarku znajduje się ponad 110 karatów najrzadszych diamentów w różnych kształtach i kolorach. Pod względem zegarmistrzowskim nie jest to jakieś cacko, jest napędzany mechanizmem kwarcowym i pokazuje wyłącznie czas. Na razie nie znalazł nabywcy.

Graff The Fascination

Zegarek ten waży 152 karaty białych diamentów z 38-karatowym czystym diamentem w kształcie gruszki. Można go nosić zarówno jako tradycyjny zegarek lub osobno jako pierścień. Takie cudo kosztuje aż 40 mln dolarów.

Patek Phillippe Grandmaster Chime ref.6300A-010

Trzecie miejsce zajmuje przedmiot, który już na pierwszy rzut oka wygląda jak zegarek. Patek Phillipe Grandmaster Chime ref.6300A-010 osiągnął 31 mln franków szwajcarskich na aukcji Only Watch w Genewie. Ma ładną łososiową tarczę oraz stalową obudowę.

Breguet No.160 Grande Complication

Zegarek ten ma ciekawą historię. Breuget No.160 Grande Complication to dowód miłości Hansa Axela von Fersera do francuskiej królowej Marii Antoniny. Prace nad nim trwały 20 lat i zanim je ukończono, królową stracono na szafocie, natomiast twórca zegarka Abraham Louis zmarł i dzieło dokończył jego syn. Później zegarek został wykradziony z Instytutu Sztuki Islamskiej w Jerozolimie w 1983 roku, do Francji wrócił dopiero w 2007 roku. Urządzenie to jest prawdziwym zegarmistrzowskim arcydziełem, posiada chronograf, minutową repetycję, chronograf i wieczny kalendarz. Obecnie oficjalna wycena określa jego wartość w graniach 30 mln dolarów.

Chopard 201-Carat Watch

Zegarek został wykonany z różnokolorowych diamentów, niebieskich, białych, różowych i żółtych. Najmniejszym elementem jest chyba tarcza zegarka, przez co sprawdzenie godziny może być trochę kłopotliwe, ale kto by się tym przejmował nosząc zegarek za 25 mln dolarów.

Patek Phillippe Supercompilaction Henry Graves

Takie cacko można kupić już za 20 mln dolarów. Jest on zegarkiem kieszonkowym. Powstał w 1933 roku na specjalne zamówienie Henry’ego Gravesa, kolekcjonera, który nieoficjalnie rywalizował z innym przedsiębiorcą, kto ma ładniejszy i droższy zegarek. Proces zaprojektowania i wykonania czasomierza składającego się z 920 części trwał ponad 8 lat od momentu złożenia zamówienia.

Jacob Billionare Watch

Nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ czasomierz powstał na zamówienie dość zamożnego człowieka.

Patek Phillipe Ref.1518 in Stainless Steel

Cztery sztuki tego zegarka powstały w 1941 roku. O jego zakup walczyło 7 licytujących. Tym razem koperta zegarka została wykonana ze stali, a nie drogocennych diamentów, jednak o cenie 11 mln dolarów zdecydował tym razem fakt, że był to pierwszy naręczny zegarek z chronografem, jaki pojawił się na rynku.

Hublot Big Bang

Dziewiąty w zestawieniu zegarek został sprzedany za 5 mln dolarów. wykonano go z 1280 diamentów o masie minimum 3 karaty.

Louis Moinet Meteoris

Do produkcji tego zegarka użyto fragment meteorytu, mimo to jego cena jeszcze nie jest astronomiczna, aby go kupić wystarczy mieć 4,6 mln dolarów. Zielonkawo-szary kolor meteorytu harmonizuje z kopertą z 1-karatowego złota. Oprócz ładnego wyglądu, zegarek wyróżnia jakość i precyzja wykonania.