Co warto wiedzieć na temat podsłuchów w telefonie komórkowym?

Podsłuch jednoznacznie kojarzy się nam z filmami sensacyjnymi, w których ktoś pozostający w ukryciu chce dowiedzieć się jak najwięcej o innej osobie. Za sprawą rozwoju technologii, podsłuch przestał być domeną jedynie służb specjalnych. Dziś każdy może wyposażyć się w szpiegowski sprzęt, a dokładniej program, który po zainstalowaniu na telefonie pozwoli podsłuchiwać jego właściciela. Jak wygląda to w praktyce oraz kiedy warto rozważyć podsłuch? O tym piszemy poniżej.

W jakich sytuacjach warto założyć podsłuch?

Zacznijmy od tego, po co ktoś miałby instalować komuś podsłuch w telefonie? Niestety, ale żyjemy w czasach, w których mamy o wiele niższe zaufanie do innych aniżeli miało to miejsce jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Ciągły pośpiech, pogoń za pracą utrudnia nawiązywanie trwałych relacji. Również w relacjach biznesowych o zaufanie trudniej niż kiedyś. Jeśli dołożymy do tego obawy o nasze dzieci spędzające całe dnie przed telefonem i komputerem okazuje się, że powodów do tego, aby zainstalować podsłuch jest co najmniej kilka. Wymieńmy te najważniejsze:
– podejrzenie co do wierności naszego partnera zarówno przed ślubem, jak i po nim,
– kontrola pracowników podejrzewanych o nieuczciwość i działanie na szkodę firmy,
– szeroko rozumiana kontrola rodzicielska,
– większa bezpieczeństwo naszych dziadków, z którymi nie mamy kontaktu na co dzień,
– zabezpieczenie naszego smartfona na wypadek kradzieży.

Jak widać oprogramowanie szpiegujące ma szereg zastosowań i wcale nie muszą za tym iść złe intencje.
Wręcz przeciwnie, lepiej zainstalować podsłuch w telefonie żony lub męża, a nawet zanim dojdzie do ślubu niż potem żałować tego, że nie wiedzieliśmy o zdradach partnera. Nagrania, sms-y zebrane podczas podsłuchu mogą być niepodważalnym dowodem podczas rozprawy rozwodowej.

Jakich informacji może dostarczyć nam podsłuchiwanie telefonu?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań wśród osób, które planują założyć podsłuch na czyimś telefonie.
Aplikacje szpiegowskie potrafią naprawdę wiele. O to ich główne funkcje:
– podsłuchiwanie rozmów telefonicznych oraz nagrywanie rozmów,
– przegląd wiadomości SMS i MMS,
– wgląd do listy kontaktów, wykonanych połączeń,
– wgląd do przeglądanych stron internetowych,
– podsłuch otoczenia wokół telefonu włącznie z jego nagrywaniem,
– przegląd prowadzonej korespondencji na najpopularniejszych komunikatorach internetowych,
– program szpiegowski wskaże również lokalizację telefonu w czasie rzeczywistym.

Jak widać lista funkcji, którymi dysponuje program pozwala na zdobycie niemalże pełnej informacji gdzie, kiedy i co robi podsłuchiwana osoba. Jeśli przykładowo nasz partner zachowuje się jakoś dziwnie, wychodzi bez mówienia dokąd idzie. Wyjeżdża nagle w pilną delegację, możemy w każdej chwili zlokalizować go a dzięki nasłuchowi upewnić się, czy jest, aby na pewno sam.

Jak założyć podsłuch w telefonie komórkowym żony lub męża?

Jedyne co musimy zrobić to zainstalować odpowiednią aplikację na telefonie komórkowym osoby, który chcemy podsłuchiwać. Jest ona niewykrywalna dla jego użytkownika. Nie pozostawia żadnej ikony, która mogłaby zdradzić, że na naszym telefonie pojawiło się coś, czego wcześniej nie było. Więcej szczegółów na temat podsłuchu można znaleźć na stronie https://podsluchy24.pl/jak-zalozyc-podsluch-w-telefonie-komorkowym/

Ile kosztuje podsłuch telefonu?

W zależności od aplikacji a dokładnie ilości funkcji oferowanych przez nią, miesięczny koszt oprogramowania szpiegującego to ok. 500 zł wzwyż. Pozornie może się to wydawać wysoką kwotą. Pamiętajmy jednak o ewentualnych korzyściach jakie możemy odnieść odkrywając niewierność partnera lub nieuczciwość pracowników. Przy takim zestawieniu owe 500 zł staje się niewielką kwotą.

Podsumowując

Na koniec nie zapominajmy o jednym. Jakkolwiek kusząca wydaje się wizja inwigilacji innej osoby jest to ingerencja w jej prywatność i naruszenie prawa. Podsłuch należy stosować tylko i wyłącznie wówczas, gdy mamy poważne podejrzenia o działania, które mogą nam zaszkodzić. Wówczas swoich racji będziemy dochodzić przed sądem wyposażeni w materiały dowodowe zdobyte dzięki podsłuchowi. Oprogramowanie przeznaczone do szpiegowania to ostateczność, a nie zachcianka. Nadużycie czyjeś prywatności może bowiem zwrócić się przeciwko nam, chociażby w postaci utraty zaufania do naszej osoby.