Czy fizjoterapia uroginekologiczna pomoże seniorowi w walce z problemem nietrzymania moczu?

W przypadku problemów w obrębie miednicy mniejszej doskonałym rozwiązaniem będzie fizjoterapia uroginekologiczna. Warto dowiedzieć się na jej temat nieco więcej.

Czym jest fizjoterapia uroginekologiczna?

Fizjoterapia uroginekologiczna obejmuje szereg różnych działań, które są związane z procesem terapii różnych dolegliwości zlokalizowanych w obrębie dna miednicy. Realizowane działania obejmują zarówno profilaktykę i diagnostykę, jak i wdrożenie skutecznego leczenia. W całym procesie stosowane są bezpieczne oraz bezbolesne metody, dzięki którym możliwe jest wyeliminowanie istniejących problemów zdrowotnych. Używane są również techniki fizjoterapii. Fizjoterapia uroginekologiczna może rozwiązywać problemy z zakresu ginekologii, urologii, proktologii, a nawet seksuologii.

Na czym polega fizjoterapia uroginekologiczna?

Fizjoterapia uroginekologiczna odnosi się szczególnie do różnych problemów związanych z funkcjonowaniem mięśni dna miednicy. Wśród nich można wskazać przede wszystkim zbyt wysokie lub zbyt niskie napięcie mięśniowe. Dlatego na początku tak istotne jest odpowiednie zdiagnozowanie problemów, które obejmuje analizę postawy ciała oraz toru oddychania, a także analizę pracy mięśni oraz kondycję kręgosłupa. Fizjoterapia uroginekologiczna polega przede wszystkim na stosowaniu odpowiednio dobranych ćwiczeń mięśni dna miednicy. Jednak odnosi się również do sposobów właściwego oddychania. Możliwa jest także terapia manualna oraz kinesiotaping.

Jaki jest cel fizjoterapii uroginekologicznej?

Z całą pewnością można stwierdzić, że fizjoterapia uroginekologiczna doskonale sprawdzi się u osób zmagających się z problemami w obrębie mięśni dna miednicy. Problemy pojawiają się u osób w różnym wieku, a w szczególności u osób starszych, i mogą mieć bardzo zróżnicowane przyczyny. Głównym celem stosowania  fizjoterapii uroginekologicznej jest poprawienie funkcji oraz możliwości działania mięśni dna miednicy. Fizjoterapia dość szybko przynosi oczekiwane efekty, dlatego doskonale sprawdzi się u seniorów. Pierwsze jej skutki można odczuć już po kilku tygodniach regularnie wykonywanych ćwiczeń, a także wsparciu udzielonemu przez specjalistę.

W jaki problemach skorzystać z fizjoterapii?

Fizjoterapia uroginekologiczna doskonale sprawdzi się w przypadku występowania wielu problemów zdrowotnych. Ten rodzaj terapii ma szczególne znaczenie u osób starszych, które zmagają się z nietrzymaniem moczu. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom możliwe jest skuteczne wyeliminowanie tego problemu. Oprócz tego fizjoterapia uroginekologiczna będzie odpowiednim rozwiązaniem w przypadku obniżenia się narządów miednicy mniejszej u kobiet, a także w okresie menopauzy.

Kiedy skorzystać z fizjoterapii?

Warto skorzystać z fizjoterapii uroginekologicznej przede wszystkim w przypadku problemów z nietrzymaniem moczu, a także podczas odczuwania dyskomfortu w obrębie miednicy mniejszej. Oprócz tego takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się po przebytych operacjach chirurgicznych oraz zabiegach, a także podczas menopauzy. Zobacz więcej tutaj: https://panobeauty.com/