Dlaczego potrzebujesz detailing salonu samochodowego?

Każdy kierowca chce mieć wygodny i przyjazny dla użytkownika pojazd, którym jazda jest przyjemnością. Przedział pasażerski jest jednym z głównych warunków przyjemnej jazdy. Dlatego należy o nią dbać i utrzymywać w czystości. Jeśli jednak całe otoczenie kabiny nie ma najatrakcyjniejszego wyglądu i zapachu, to stylizacja wnętrza samochodu będzie najlepszym sposobem na przywrócenie mu dawnej świetności.

Co to jest car detailing kabiny?

Auto detail to zespół zabiegów mających na celu kosmetyczne odnowienie i poprawę wyglądu samochodu. Działania związane z detailingiem prowadzone są w trzech obszarach, za które odpowiedzialni są wysoko wykwalifikowani specjaliści, a mianowicie: detailing wnętrza samochodu, detailing karoserii i detailing silnika.

Najprościej rzecz ujmując, wyobraź sobie brudny, zardzewiały samochód, który powinien trafić na złomowisko. Jednak po przeprowadzeniu procedury przekwalifikowania nawet “najbardziej zużyte koryto” stanie się eksponatem na wystawie samochodowej. To właśnie dzięki detailingowi każdy może obserwować zabytkowe samochody z lat 40-tych, które są w doskonałym stanie.

W jaki sposób odbywa się detailing?

Detailing wnętrza samochodu to nie tylko mycie. Zabiegi detailingowe to główne prace, które mają na celu nadanie wnętrzu samochodu doskonałego wyglądu.

Jak wygląda prawdziwe czyszczenie wnętrza z punktu widzenia detailera:

  • Szorowanie. W pierwszej kolejności usuwany jest kurz i brud z całej powierzchni wnętrza pojazdu. Rzemieślnicy nie przeoczą ani jednej drobinki kurzu, używając potężnych odkurzaczy przeznaczonych do samochodów, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Umożliwia to całkowite oczyszczenie z wszelkiego rodzaju drobnych zanieczyszczeń i kurzu, co stanowi krok w kierunku kolejnego etapu stylizacji samochodu.
  • Obróbka parowa lub chemiczna. Po usunięciu głównych źródeł zabrudzeń nadszedł czas na pozbycie się plam i innych zabrudzeń. Najlepszym środkiem do usuwania plam z tapicerki, nieprzyjemnych zapachów i zarodników grzybów są środki do pielęgnacji samochodów i para wodna. Środki chemiczne są specjalnie opracowane do tapicerki samochodowej i nie są szkodliwe dla tapicerki, pasażerów oraz kierowcy. Alergicy, dzieci i zwierzęta domowe będą czuć się w kabinie doskonale, ponieważ środki czyszczące są dla nich bezpieczne. Rezultatem jest świeży zapach i atrakcyjny wygląd wnętrza pojazdu.
  • Suszenie. Po dokładnym zaparowaniu tapicerkę należy wysuszyć. Aby przyspieszyć ten etap, należy użyć suszarki do włosów przeznaczonej do suszenia kabiny pasażerskiej.
  • Zabezpieczenie tapicerki środkiem do ochrony tkanin tapicerskich. Po wyschnięciu pojazdu nakładana jest ochrona tapicerki, która zapobiega blaknięciu i dalszemu odbarwianiu struktury tapicerki. Przedłuża to żywotność wnętrza oraz zachowuje jego bogactwo i kolorystykę.