Jak dobrać czapkę do kształtu twarzy?

Mało który mężczyzna zdaje sobie sprawę z tego, że aby dobrze wyglądać w  nakryciu głowy, powinien dobrać je do kształtu twarzy. Pozwoli to na zrównoważenie jej proporcji, a także podkreślenie zalet. Oto kilka zasad, którymi należy się kierować przy wyborze męskiej czapki.

Jaka czapka dla twarzy owalnej?

Mężczyźni, którzy posiadają twarz w owalnym kształcie są prawdziwymi szczęściarzami. Nie muszą bowiem przywiązywać szczególnej wagi do tego, jaką czapkę wkładają na głowę. Doskonale będą bowiem wyglądać w dowolnym fasonie. Swobodnie mogą wybierać spośród czapek z daszkiem, dzianinowych czapek, a także kapeluszy. Mężczyźni z owalną twarzą bez żadnych obaw mogą eksperymentować z fasonami i kolorami.

Nakrycie głowy dla twarzy okrągłej

Panowie z okrągłą twarzą charakteryzują się nieco pełniejszymi kształtami, dlatego idealna dla nich czapka powinna optycznie wyszczupla rysy twarzy. W tym celu warto zdecydować się na modne kaszkiety oraz czapki z daszkiem. Współczesne modele są bardzo stylowe i eleganckie, potrafią dodać każdemu mężczyźnie tajemniczości i klasy.

Czapki dla kwadratowej twarzy

Panowie z kwadratową twarzą charakteryzują się szeroką szczęką oraz masywnym czołem. Odpowiednio dobrana czapka może optycznie wysmuklić rysy. Dlatego warto postawić na wełniane i dzianinowe czapki o nieco luźniejszym kroju. Panowie, którzy nie boją się modowych eksperymentów, mogą zdecydować się na kapelusz z szerokim rondem.

Twarz trójkątna – jaka czapka?

Mężczyźni o trójkątnej twarzy mogą pochwalić się dość szerokim czołem, a także zwężającym się podbródkiem. Aby zrównoważyć proporcje twarzy, można zdecydować się na nakrycie głowy, które zasłania czoło i dobrze do niego przylega. Doskonałym wyborem na mroźne dni będą czapki uchatki, bardzo modne w ostatnich miesiącach. Doskonale sprawdzają się także modele oversizowe, zakończone efektownym pomponem.

W jaki sposób nosić czapkę?

Nie wszyscy panowie pamiętają o tym, że ogromne znaczenie dla ich wyglądu ma nie tylko wybór odpowiedniego modelu czapki, ale także – sposób jego noszenia. Panowie, którzy posiadają twarz kwadratową, trójkątną bądź też okrągłą, mogą nosić czapkę nieco przechyloną na bok bądź też z lekko uniesionym daszkiem, co pozwala na wyrównanie proporcji twarzy. W przypadku twarzy kwadratowej czapka z daszkiem powinna być noszona lekko na bakier bądź też całkowicie tyłem na przód.

Modne czapki dla mężczyzny

Wielu mężczyzn obawia się noszenia czapki na co dzień sądząc, że nie da się w niej wyglądać męsko. Tymczasem warto podkreślić, że odpowiednio dobrane nakrycie głowy może stanowić doskonałe uzupełnienie stylizacji i prezentować się niebywale stylowo. Praktyczna i twarzowa czapka doskonale sprawdzi się nawet podczas formalnych okazji, zapewniając ciepło i wygodę.

Na szczęście wybór praktycznych męskich czapek na stronie internetowej https://nbsklep.pl/meskie/akcesoria/czapki_i_rekawiczki, jest tak szeroki i zróżnicowany, że każdy mężczyzna bez najmniejszych trudności znajdzie tu model idealnie dopasowany do własnych potrzeb.