Jaki sweter pod marynarkę wybrać?

Jesienne dni często oznaczają chłodne poranki i rześkie wieczory. Dlatego należy dodatkowo zabezpieczyć się przed chłodem. Zazwyczaj pierwsze jesienne dni nie wymagają zakładania kurtki czy płaszcza, wystarczy jedna dodatkowa warstwa. Rozwiązaniem może być założenie swetra pod elegancką marynarkę. Zapewni on ciepło o poranku, a jednocześnie łatwo go zdjąć, gdy w południe zrobi się zbyt gorąco. Istnieje kilka możliwości założenia swetra w ten sposób, aby marynarka dobrze wyglądała i jednocześnie koszula się nie pogniotła. Jakiego koloru sweter wybrać, aby w połączeniu z koszulą i marynarką stylizacja wyglądała spójnie? Z jakich tkanin sweter pozwoli na zachowanie ciepła w chłodne jesienne poranki? Czy każda marynarka będzie dobrze wyglądać, gdy założy się pod nią sweter? Czy męska stylizacja będzie wyglądała spójnie w sytuacji, gdy zostanie uzupełniona o sweter?

Spójna i elegancka stylizacja męska na chłodniejsze, jesienne dni

W chłodniejsze, jesienne dni konieczne jest uzupełnienie męskiej, eleganckiej stylizacji o cieplejszy element – może być to sweter z rękawami lub bezrękawnik wykonany z miękkiej włóczki. Głównym zadaniem takiego dodatku do ubioru jest zapewnienie wyższej temperatury ciała, jednak nie oznacza to, że sweter męski zakładany pod marynarkę nie będzie elegancki. Założenie go to doskonały sposób na rozgrzanie się w jesienne dni. 

Najbardziej atrakcyjne odcienie jakie może mieć sweter męski zakładany pod marynarkę? 

Jeśli stylizacja ma być spójna warto wybrać sweter męski w kolorze, który będzie dopasowany do pozostałych elementów garderoby. Doskonale będą zatem wyglądać swetry w odcieniach szarości, granatowe, bordowe i czarne. Zarówno sweter, jak i bezrękawnik może mieć klasyczne wzory w kratę czy w romby. Przy odpowiednio dobranym wzorze na swetrze stylizacja może zachować swój elegancki charakter bez obawy, że noszący zmarznie, gdy pogoda nagle ulegnie pogorszeniu. 

Z jakiego rodzaju włóczki czy tkaniny wybrać sweter męski zakładany pod marynarkę? 

Najlepiej sprawdza się stylizacja, która uwzględnia fakt, że marynarka nie może być zbyt obcisła. Dlatego też lepiej wybierać sweterki, które wykonane są z cienkich włóczek i lżejszych tkanin. Wcale nie oznacza to, że będą one z tego powodu mniej ciepłe. Włóczka wełniana jest dużo cieplejsza niż bawełniana o tej samej grubości. Dlatego warto zainwestować w naturalne, wełniane swetry. Są one uznawane za szorstkie, jednak zakładane na koszulę będą bardzo wygodne. Równie dobrze sprawdzą się swetry wykonane z wiskozy bambusowej i innych, podobnych tkanin. Dzięki zastosowaniu tego typu materiałów stylizacja będzie zarówno elegancka, jak i ciepła, a to przecież równie ważne aspekty w jesienne dni. 

Czy każda marynarka będzie dobrze wyglądała, gdy znajdzie się pod nią nie tylko koszula, ale również sweter? 

Nie każda marynarka będzie dobrze wyglądała w połączeniu ze swetrem. Lepiej zrezygnować z marynarek dwurzędowych czy tych o wojskowym kroju. Atrakcyjniej wyglądać będą marynarki o luźnym fasonie i z niezbyt masywnych tkanin.