Serum do twarzy – co warto wiedzieć o tych kosmetykach?

Serum do twarzy, to kosmetyk, który coraz częściej pojawia się w ofercie firm kosmetycznych i wzbudza zainteresowanie osób dbających o cerę. Siła tego produktu tkwi w jego skoncentrowanej mocy, która odpowiada na różnorodne potrzeby. Serum może nawilżać skórę, ujędrniać ją lub rozświetlać. Producenci prześcigają się w doborze składników aktywnych, które mają przynieść spektakularny efekt. Nie zawsze cena kosmetyku świadczy o jego jakości. Dlatego warto z uwagą czytać składy i analizować stężenie substancji aktywnych, które się w nim znajdują.

Czy serum do twarzy wspomaga działanie kremu?

Serum do twarzy to specyficzna formuła, która nie powinna być używana samodzielnie. Nakładaniu tego produktu powinno zawsze towarzyszyć użycie kremu do twarzy. Dlaczego to połączenie jest tak ważne? Dzieje się tak, ponieważ serum to bardzo skoncentrowany kosmetyk. Może zawierać zarówno naturalne składniki, ekstrakty roślinne jak i najnowsze środki będące zdobyczą nowoczesnej kosmetyki. Składniki, które stanowią bazę serum, są zazwyczaj umieszczone w wodnej formule. To sprawia, że mimo dogłębnego działania tego kosmetyku następuje też szybkie odparowanie wody, które z kolei przyczynia się do wysuszania powierzchni skóry. Połączenie z kremem ma zapobiegać temu efektowi. Dlatego w codziennej pielęgnacji ważne jest zachowanie poszczególnych etapów nakładania kosmetyków. Najpierw należy użyć serum, a po jego wchłonięciu nałożyć krem, który dodatkowo nawilży naszą skórę. Tak kompleksowe działanie przyniesie nam z pewnością pożądane efekty.

Skoncentrowane składniki aktywne w serum do twarzy

Dostępne w takich miejscach jak drogeria internetowa Puder i Krem sera posiadają liczne właściwości zbawienne dla wyglądu naszej skóry. Mogą one spełniać rozmaite role. Dobrze dobrane do naszych potrzeb rozjaśnia przebarwienia, niweluje pierwsze oznaki starzenia, czy też odżywia skórę. Składniki aktywne, które są w nim zawarte, mogą być rozmaite. Jakie są zatem najpopularniejsze z nich?

  • Witamina C — jest znana przede wszystkim ze swoich właściwości rozjaśniających. Na tym nie kończą się jednak jej zalety. Wspomaga również produkcję kolagenu, pogrubia i napina zewnętrzną warstwę skóry. Witamina C, to także silny przeciwutleniacz, który chroni przed działaniem czynników zewnętrznych.
  • Kwas hialuronowy — jest składnikiem, który naturalnie występuje w naszych tkankach i komórkach ciała. Zwiększa nawilżenie skóry, poprawia jej elastyczność i wygładza drobne linie oraz zmarszczki.
  • Retinol — to prawdziwy pogromca wszelkich problemów skórnych. Pochodna witaminy A wspomaga produkcję kolagenu, co z kolei pomaga opóźnić tworzenie się zmarszczek i ułatwia zachowanie jędrności skóry. Tym samym zapewnia jej gładkość i młody wygląd.

Jakie serum dla siebie wybrać?

Serum można kupić zarówno za kilkadziesiąt złotych, jak i przeznaczyć na nie większe środki. Przewaga droższych kosmetyków tkwi najczęściej w większej ilości składników aktywnych zastosowanych w wyższych stężeniach. Kosmetyki takie jak https://puderikrem.pl/firm-pol-1555660165-StriVectin.html mogą pomóc w szybkim uzyskaniu pożądanych efektów. Ich skoncentrowane formuły wnikają w głębokie warstwy, naskórka nawilżając go, ujędrniając i przywracając blask. Mimo że serum może być stosowane przez kobiety w każdym wieku, najbardziej docenią go osoby, które widzą już u siebie pierwsze oznaki starzenia. Używane regularnie potrafi w widoczny sposób zmienić wygląd cery. Dlatego jet to kosmetyk, którym warto się zainteresować.