Każdy zna niezwykle odważnego, dość porywczego i dysponującego sporą siłą Popeye. Kultowy bohater ma także swoją własną „wioskę”, która powstała po zakończeniu kręcenia na Malcie zdjęć do filmu o tym amerykańskim marynarzu.

Popeye Village mieści się w północno-zachodniej części Malty, nieopodal miasta Mellieha. Film, któremu w ogóle zawdzięcza swoje istnienie, powstał w 1980 roku, a tytułową rolę grał tam Robin Williams. W filmie główny bohater przybywa do miasteczka Sweet Heaven w poszukiwaniu swojego ojca, a znajduje tam wielką miłość.

Właśnie to fikcyjne miasteczko to obecne Popeye Village, składające się z 19 kolorowych domków z drewna. Powstawały one dokładnie siedem miesięcy, a do ich stworzenia specjalnie sprowadzano drewno z Holandii oraz Kanady, bo Malta nie ma na swoim terenie żadnych lasów!

W Popeye Village można znaleźć nie tylko przechadzające się po miasteczku postaci z filmu, ale także spróbować swoich sił jako gwiazda filmowa lub stanąć po drugiej stronie kamery i na chwilę stać się reżyserem. Na gości czeka także park rozrywki z przejażdżką kolejką po wiosce, pełny także rozmaitych innych gier i zabaw. Do każdego z domków i sklepów można zajrzeć, a w wielu z nich są pamiątki i ciekawe rekwizyty pozostawione przez ekipę filmową.

W programie zwiedzania wioski znajduje się także seans filmowy z Popeyem w roli głównej oraz krótka przejażdżka motorówką wzdłuż wybrzeża podczas której można fotografować wioskę w pełnej okazałości. A po wyczerpującym dniu pozostaje tylko zrelaksować się na pobliskiej plaży i wykąpać się w Morzu Śródziemnym.